Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2011, 00:00

A zase tí Česi. Naši hokejisti budú už dnes hrať o všetko

"Či prehrajú naši alebo Česi, dva týdny sa nebudú rozprávjat," hovorí záhoráčtinou Martin Procházka.

Glen Hanlon so slovenskými reprezentantmi. Snímka: TASR
Zdroj: TASR
V Kútoch, kde žije, majú česko-slovenský manželský pár. Dnes večer však každý z nich bude fanúšikovať svojim. Pôjde o veľa – Slovákom dokonca o všetko.

Zápas roka za stovky eur
Veľkým hokejovým derby žije aj česko-slovenské pohraničie. Krčmári v dedinách na oboch stranách rieky Moravy sa tešia na nebývalé tržby. Stoly s najlepším výhľadom na tradičný televízor nad „šenkom“ sú beznádejne zarezervované. „Porazíme vás v samostatných nájazdoch, aby ste nevypadli, a potom sa dúfam, uvidíme vo finále,“ hovorí Petr Přibyl z Břeclavi. Štamgast podniku U zlomené brusle na břeclavskom hokejovom štadióne fanúšikuje slovenským hokejistom len o čosi menej ako českým. Slovákom odkazuje: „Netreba klesať na duchu, vy vždy začnete hrať, až keď vám tečie do topánok.“

Aj pred „zápasom roka“ s Čechmi prekvitá čierny trh s lístkami. Kto chce hokej vidieť naživo, poriadne si priplatí. „Stóľka véípé biľéty,“ ponúkal nám včera priamo pred štadiónom ruský priekupník. Za jeden lístok si pýtal 300 eur. Skúšame aj cenníky iných – najlacnejšie sa dala vstupenka kúpiť za 250 eur.

Väčšie šance majú Česi
Slováci dnes hrajú doslova o prežitie. Ak prehrajú, ostane im už len teoretická šanca na postup do vyraďovacích bojov o medailu. Svoj osud však už nebudú mať vo vlastných rukách. Stávkové kancelárie dávajú pred dnešným zápasom o niečo väčšie šance Čechom. „Tip na víťaza nemám, no myslím si, že to bude veľmi tesné,“ predpovedá pre HN uznávaný český šéfkuchár Jaroslav Židek. Hoci na Slovensku pôsobí už niekoľko rokov, v tom, komu drží place, má jasno: „Fandiť budem Čechom.“

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.