Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2010, 11:28

Rožňavská je zablokovaná, ostatné cesty sú prejazdné

Okrem Rožňavskej ulice, ktorú pre blokádu kamionistov polícia odkláňa na priľahlé komunikácie, je v Bratislave situácia pokojná a všetky cesty sú prejazdné. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave František Peczár.

"Dnes 08.35 h vodiči nákladnej automobilovej dopravy prešli cez stredový ostrovček aj na druhú stranu Rožňavskej ulice v Bratislave. Kamionisti zablokovali teda oba jazdné pruhy v smere do mesta aj v smere von z mesta," povedal Peczár. Kamionisti Rožňavskú ulicu blokujú od štvrtka (7.1.), na ceste v smere do mesta strávili noc.

"Momentálne je situácia taká, že je úplne uzavretá Rožňavská ulica. Križovatku Rožňavská – Trnavská – Tomášikova riadi od 10.10 h bratislavská dopravná polícia," uzavrel Peczár.

Policajný hovorca TASR potvrdil, že približne 10 kamiónov je odstavených v pravom jazdnom pruhu aj na Bajkalskej ulici pod podjazdom križovatky s Prievozskou ulicou. Na mieste je polícia a podľa Peczára sa tam kolóny nevytvárajú.

Dnes v ranných hodinách boli riešení traja vodiči kamiónov, ktorí sa pokúsili skomplikovať dopravu na bratislavskom obchvate tým, že po ňom išli rýchlosťou 10 kilometrov za hodinu. Situáciu riešila polícia. Ani pre vozidlá mestskej dopravy nie je priechodný úsek ulíc Bulharská-Rožňavská. Dopravný podnik Bratislavy (DPB) tam zriadil dve linky, ktoré zvážajú ľudí na Vajnorskú ulicu. Pre TASR to dnes uviedol hovorca DPB Peter Kavecký.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.