Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 13:21

LeParisien: Test v Poprade sa skončil veľmi zle

Zlyhanie skúšky bezpečnosti leteckej dopravy, počas ktorej sa slovenský občan dostal na palubu linkového lietadla s výbušninou, pričom o nej nevedel, avšak v Írsku spustila protiteroristickú akciu, prinutilo Bratislavu, aby v stredu priznala svoju chybu.

Francúzsky denník Le Parisien, ktorý o záležitosti informoval už 6. januára, konštatoval, že test vykonaný v sobotu na letisku v Poprade v čase, keď letiská na celom svete posilňujú bezpečnostné opatrenia po nevydarenom pokuse o útok na americké lietadlo na Vianoce, sa skončil veľmi zle. Polícia totiž zabudla vybrať výbušninu z batohu slovenského občana cestujúceho do Dublinu.

Predstavitelia letiska v Dubline ubezpečujú, že nedostali nijakú informáciu o výbušnine do utorka, teda o tri dni neskôr. S predstaviteľmi letiska v Poprade sa nedalo v stredu večer skontaktovať, uvádza denník.

Voči policajtovi, ktorý sa dopustil chyby, sa začne disciplinárne konanie, odvoláva sa denník na informáciu ministerstva vnútra SR. Avšak jeho nadriadení ostanú nedotknutí. Vláda sa ocitla v chúlostivej diplomatickej situácii, keď minister vnútra Robert Kaliňák bol nútený ospravedlniť sa írskemu ministrovi spravodlivosti Dermotovi Ahernovi, dodal Le Parisien.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.