Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2010, 08:58

Do blokády sa zapájajú aj "nekamionisti"

Sympatizanti - "nekamionisti", ktorí podporujú protest nespokojných malých a stredných dopravcov, sa k nim postupne pridávajú na bratislavskej Rožňavskej ulici.

Blokáda kamiónov na križovatke Rožňavská - Tomášikova Foto: TASR/Pavel Neubauer
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
"Zatiaľ je nás tu približne 20, čakáme ďalších ľudí behom dnešného večera, zajtrajšieho dňa a našim hlavným motívom je prísť podporiť autodopravcov v ich legálnych požiadavkách," zdôraznil včera v neskorých večerných hodinách Bohuš, ktorý už k dopravcom dorazil. Prichádzajúci občania sa začali kontaktovať v piatok 8. januára večer na Facebooku.

Odhodlanie
Ľudia, ktorí sa už na ulici združili, sú podľa ich slov odhodlaní tam stáť, dokedy bude potrebné. "Dopravcovia sú spustením elektronického mýta úplne zdieraní. Je to jedna nelogická, klientelistická a šlendriánsky pripravená záležitosť, na ktorú v konečnom dôsledku doplatia všetci občania," konštatoval Bohuš. Podotkol tiež, že je zarážajúce, ako sa správajú ministri na tlačových besedách a ako zľahčujú situáciu.

Ficova podmienka
Kamionisti sú odhodlaní blokovať spomínanú ulicu minimálne do pondelkového rokovania svojich zástupcov s premiérom Robertom Ficom. Ten im však v piatok 8. januára odkázal, že ak chcú rokovať, majú s protestmi prestať. Dopravcovia sa však rozhodli, že zo svojich požiadaviek ani pozícií, ktoré zaujali na Rožňavskej ulici v Bratislave, neustúpia. Ochotní sú však ustúpiť od svojich aktivít na ostatných miestach v SR.

"Ako sme sa už mnohokrát vyjadrili, súhlasíme so zavedením elektronického mýta, ale takého, ako hovoril pán premiér - teda mýta spravodlivého. Minister dopravy vo svojich výrokoch na tlačových konferenciách urazil nielen dopravcov, ale všetkých poctivých občanov," vyhlásil v piatok večer pre novinárov člen organizačného výboru Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) Jaroslav Polaček. Prerušenie aktivít na ostatnom území Slovenska s výnimkou Bratislavy označil za "prejav dobrej vôle" dopravcov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.