Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2010, 12:49

Mestská doprava má problémy pri vstupe od Zlatých pieskov

Najvážnejšie problémy má Dopravný podnik Bratislava (DPB) v rámci blokády ciest protestujúcimi autodopravcami pri vstupe do mesta od Zlatých pieskov. Sú zablokované hlavné dopravné ťahy, Rožňavská ulica v oboch smeroch.

DPB zriadil dnes ráno dve mimoriadne linky, aby pomohol obyvateľom lokality Trnávka. "Ale tie už tiež nemôžu premávať, pretože je zablokovaná aj križovatka Tomášikova-Rožňavská. Blokované sú autobusové linky č.31 a 39 a ostatné autobusové linky, ktoré vypravujeme, podľa možnosti v plnej miere, musia jazdiť po obchádzkových tratiach, povedal generálny riaditeľ DPB Pavel Derkay na tlačovej besede bratislavského magistrátu o situácii, ktorá vznikla blokovaním viacerých ciest v meste. DPB sumarizuje škody.

Podľa generálneho riaditeľa problémy kulminujú, pretože dopravcovia zablokovali od štvrtka 7. januára ešte viac komunikácií. Zdôraznil však, že obslužnosť Bratislavy je v súčasnosti zabezpečená v maximálnej možnej miere.

Hlavné mesto nechce vstupovať do sporov autodopravcov a Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR v súvislosti so zavedením elektronického mýtneho systému, ale odmieta byť rukojemníkom v tomto spore, uviedol bratislavský viceprimátor Milan Cílek a zároveň ocenil spoluprácu s Policajným zborom.

Mesto Bratislava dnes zaslalo svoje stanovisko rezortu dopravy aj Únii autodopravcov Slovenska, ktorá protest koordinuje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.