Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2010, 16:31

K protestu autodopravcov sa pripojil aj košický dopravný podnik

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) sa aj dnes symbolicky zapojil do protestu dopravcov, ktorý Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) zorganizovala v Košiciach. Autobusy košickej mestskej hromadnej dopravy (MHD) jazdia na protest s oranžovými stuhami umiestnenými na spätných zrkadlách.

"Dopravnému podniku v Košiciach vznikli kvôli mýtu vysoké finančné náklady. Symbolickou účasťou na proteste chceme poukázať na to, že mýto bolo zavedené chaoticky a mnohé nejasnosti nám stále spôsobujú vážne problémy. A predovšetkým je mýto nespravodlivé voči Košičanom, keďže sa týka mnohých ciest na území mesta, pričom v iných krajských mestách takáto situácia nie je," uviedol v tejto súvislosti generálny riaditeľ DPMK Michal Tkáč.

Dopravný podnik mesta Košice preto v liste adresovanom Ministerstvu dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPaT) SR bude žiadať, aby zo zoznamu spoplatnených ciest boli vyňaté všetky úseky s premávkou MHD v Košiciach.

Podnik zároveň upozorňuje na to, že palubné jednotky v autobusoch vysielajú rovnaký zvukový signál bez ohľadu na to, či ide o vstup, prejazd alebo výstup zo spoplatneného úseku. To spôsobuje zmätok a nejasnosti, či sa vozidlo nachádza v spoplatnenom úseku, alebo nie. Nedá sa tak skontrolovať, kde spoplatnený úsek začína a kde končí.

Napriek tomu, že už medzičasom zrušenou vyhláškou MDPaT boli zo zoznamu úsekov s výberom mýta vyňaté viaceré úseky komunikácií na území mesta Košice, po celej trase Prešovská cesta – Južné nábrežie – Ulica Nižné Kapustníky vysielajú palubné jednotky zvukový signál, čo vyvoláva podozrenie, že sa príslušný kredit odčítava aj tam.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.