Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Rómsky problém na Slovensku nevyriešia odborné konferencie a semináre. Štát by sa mal radšej prioritne zamerať na podchytenie správnej výchovy malých rómskych detí. Konštatoval to premiér Robert Fico (Smer-SD) v diskusii so študentmi bratislavskej Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy.

"Tým deťom musí niekto ukázať, že sa dá žiť inak, že treba chodiť do školy, čo je to disciplína, ako sa umývajú ruky, ďalšie a ďalšie veci. Ale toto môžete urobiť len vtedy, keď budete používať extrémne opatrenia -- museli by ste tieto deti zobrať z toho prostredia a umiestniť niekde inde," zdôraznil predseda vlády.

Slovensko však podľa neho túto problematiku nedokáže vyriešiť samostatne, ale len s podporou medzinárodného spoločenstva. Bolo by totiž len ťažko obhájiteľné, keby sa štát rozhodol bez súhlasu rodičov zobrať rómske deti ich rodičom a umiestniť do výchovných zariadení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.