Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2021, 16:52 Aktualizované dňa 28.06.2021 o 17:16

Na Slovensku zachytili dva ďalšie prípady delty, nakazení nemali očkovanie

Členovia ústredného krízového štábu dnes pripravili návrh cestovateľského režimu, ktorý predložia koaličnej rade. Vláda by novú vyhlášku mohla schváliť v stredu.

Na Slovensku potvrdili ďalšie dva prípady delta variantu nového koronavírusu. Zistili ich sekvenáciou. Osoby mali pozitívnu cestovateľskú anamnézu a neboli očkované.

Po rokovaní ústredného krízového štábu to oznámil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Zároveň potvrdil, že na Slovensku zatiaľ nedochádza k šíreniu delta variantu a pandemická situácia v krajine sa naďalej zlepšuje.

"Potvrdzujeme dva nové prípady delta variantu, ktoré sa sekvenačnou metódou podarilo zachytiť. Ide o prípady zo zahraničia. Ani jedna osoba nebola zaočkovaná," uviedol hlavný hygienik Ján Mikas. Tieto prípady sú, ako tvrdí, podchytené a nie je možnosť ďalšieho šírenia.

"Je to memento na to, aby sme boli opatrní a pokračovali v epidemiologickom šetrení každého zisteného prípadu," podotkol Mikas. Minister zdravotníctva v tejto súvislosti vyzval ľudí na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Na Slovensku je k pondelku aktuálne celkovo šesť laboratórne potvrdených prípadov delta variantu. Všetky osoby boli nezaočkované a prišli zo zahraničia.

Závery pondelkového rokovania ústredného krízového štábu bude Lengvarský spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO) predkladať v pondelok večer na zasadnutí koaličnej rady.

Ak bude na všetkých opatreniach zhoda, v stredu by mali byť prijaté na rokovaní vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.