Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 16:21

V Medveďove sa registruje pomaly

Na slovensko-maďarskom hraničnom priechode v Medveďove je kamiónová doprava plynulá. Vodiči kamiónov zo zahraničia stoja na prvej benzínovej čerpacej stanici od štátnej hranice v Medveďove. Dnes v popoludňajších hodinách kamionisti čakali na zaregistrovanie do elektronického mýtneho systému približne 6 hodín. Priemerná vybavovacia lehota jedného terminálu bola 20 minút.

Po príchode na registráciu dostane vodič časenku. Kamionista, ktorý prišiel ráno o 9. hodine, odchádzal o 15. h. Tí, ktorí prišli po 14. h, budú musieť pravdepodobne čakať až do druhého dňa. Na dnes sa už všetky časenky minuli. Viacerí vodiči boli z čakania nervózni. Poobede stálo na parkovisku pred čerpacou stanicou 25 kamiónov, väčšinou z Maďarska. Pri vypisovaní dokladov nemali problémy, tlačivá sú aj v maďarskom jazyku. V snahe vyhnúť sa čakaniu s kamiónom niektorí maďarskí prepravcovia hľadajú na osobných autách menej frekventované registračné miesta v okolí hraníc a vybavujú si registráciu pre svoje vozidlá.

Zamestnanci čerpacej stanice sa sťažovali na časté výpadky systému, čo zdržiava odovzdávanie palubnej jednotky.

Zaregistrovanie kontroluje už pri hraniciach Mýtna polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.