Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2010, 17:00

Exšéf cudzineckej polície ostáva u Kaliňáka

Bývalý šéf cudzineckej polície Tibor Mako (na snímke), ktorý rezignoval po policajnom škandále s cvičnou trhavinou, ostáva v rezorte vnútra Roberta Kaliňáka.

Tibor Mako, riaditeľ hraničnej a cudzineckej polície SR. Foto: TASR/Lukáš Furcoň
Zdroj: TASR/Lukáš Furcoň
Podľa informáciií HN bude pracovať u pravej ruky ministra vnútra – štátneho tajomníka Jozefa Bučeka, ktorý je rovnako ako Kaliňák členom Smeru-SD. „Tibor Mako sa vrátil na svoju pozíciu staršieho referenta špecialistu sekretariátu štátneho tajomníka. Bude sa venovať Záchrannému integrovanému systému, teda tiesňovej linke 112,“ potvrdil dnes HN ministrov hovorca Erik Tomáš.

Mako do novej funkcie nastúpil dnes. Podľa Tomáša v spomínanej kauze – keď policajt na letisku v Poprade zabudol v batožine nič netušiaceho cestujúceho cvičnú výbušninu a tá sa lietadlom dostala až do Írska – Mako nezlyhal. „Prijal zodpovednosť za chybu svojho podriadeného.“ Jeho rezignáciu Kaliňák prijal krátko po prepuknutí kauzy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.