Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2010, 11:27

Sneh ochromil Česko. Nepremávajú vlaky do Čadce

Problémy s enormným prívalom snehu a mrznúcim dažďom sa v Česku presúvajú z ciest a chodníkov aj na železnice a poruchy hlásia aj energetici.

Stromy, ktoré nevydržali ťarchu snehu, poškodili elektrické napájanie na železničnej trati, ktorá spája severomoravské Mosty u Jablunkova so slovenskou Čadcou. Výluka tam má trvať minimálne do 13.00 hodiny.

Bez elektriny sú na Morave tisíce domácností. Informovala o tom energetická spoločnosť E.ON. Opravy elektrického vedenia komplikuje skutočnosť, že tímy opravárov sa musia k poškodeným miestam brodiť hlbokým snehom, v ktorom ich vozidlá zapadávajú.

Hlavné cesty sú síce zjazdné, ale potrebná je veľká dávka opatrnosti. Viacpruhové komunikácie v Prahe, ale aj diaľnica D1 mali ráno odhrnutý sneh iba z jedného jazdného pruhu. Cez noc v hlavnom meste pribudlo až 15 centimetrov snehu, na iných miestach krajiny bola snehová nádielka ešte bohatšia.

Sneženie, prípadne zmiešané zrážky a na Morave aj dážď majú trápiť Českú republiku až do pondelka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.