Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2010, 17:37

Núdzové pristátie lietadla z Tirany prešetrí Slovensko aj Albánsko

Núdzové pristátie lietadla na bratislavskom letisku na linke Tirana - Bologna budú prešetrovať slovenská aj albánska strana. Pre TASR to potvrdil hovorca rezortu dopravy Stanislav Jurikovič a mediálne oddelenie Albanian Airlines.

Lietadlo, ktoré vlastní Air Slovakia, pristálo mimo svojej trasy v nedeľu 17. januára vo večerných hodinách na Letisku M. R. Štefánika - Airport Slovakia. Dôvodom boli podľa posádky technické problémy. "Poverili sme Letecký úrad, aby to prešetril," uviedol pre TASR Jurikovič. Podotkol, že ide o štandardný postup v takýchto prípadoch.

Albánci na prešetrenie celého incidentu dokonca zostavili pracovnú skupinu. Tá bude zložená zo zástupcov dopravcu Albanian Airlines, albánskeho ministerstva dopravy a Generálneho riaditeľstvo pre civilné letectvo.

"Príčina technického zlyhania nám nie je známa a rozhodnutie pristáť v Bratislave nebolo s nami koordinované," konštatuje mediálny odbor Albanian Airlines v stanovisku pre TASR. Dopravca sa o situácii dozvedel približne tri hodiny po pristátí lietadla od výkonného riaditeľa Air Slovakia.

Výber práve bratislavského letiska na núdzové pristátie nie je albánskemu dopravcovi známy. "Ale pasažieri nás informovali, že členovia posádky, ktorí nedostali plat za štyri mesiace od Air Slovakia, sa tak rozhodli," vysvetľuje Albanian Airlines v stanovisku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.