Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2010, 18:30

Policajti za útek podozrivého dostali sankcie

Služobný postup policajtov, ktorým koncom minulého roka ušiel z policajnej stanice v Senici muž podozrivý z drogovej trestnej činnosti a doteraz sa im ho nepodarilo vypátrať, prešetril odbor kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. TASR o tom dnes informoval hovorca ministerstva vnútra Erik Tomáš.

"Podľa informácií, ktoré máme, dvom policajtom uložili maximálnu finančnú sankciu - 15-percentnú zrážku zo mzdy po dobu troch mesiacov," dodal.

Podľa člena Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Martina Fedora (SDKÚ-DS) sa dnes prevalil ďalší škandál. "Bolo to koncom roka a polícia ani ministerstvo viac ako dva týždne neinformovali verejnosť," konštatoval pre TASR. "Aký škandál sa ešte musí stať, aby minister vnútra vyvodil politickú zodpovednosť za svoju činnosť v rezorte. Prečo ani polícia ani ministerstvo neinformovali verejnosť ani v tomto prípade?" opýtal sa Fedor.

Zároveň dodal, že aj tento prípad ukazuje na opodstatnenosť odvolávania ministra v parlamente.
Podľa Tomáša robí polícia dennodenne obrovské množstvo zákrokov na celom Slovensku a podobných útekov bolo veľa aj počas predchádzajúcich vlád. "Vtedy žiadna zodpovednosť takéhoto rozsahu nebola nikdy vyvodená," povedal hovorca. "Aj kauzy z minulosti budú predmetom rozpravy mimoriadnej schôdze Národnej rady SR," uzavrel Tomáš.

"Muža podozrivého z drogovej trestnej činnosti v minulom roku polícia vypátrala a predviedla na útvar. Na útvare polície bol podozrivý pripútaný, no napriek tomu sa mu podarilo vyslobodiť si ruku z pút a odísť z budovy," povedala dnes TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Marina Kredatusová. Polícia podľa nej okamžite vykonala všetky potrebné opatrenia na jeho opätovné zadržanie, zatiaľ sa jej to však nepodarilo.

Podľa zdroja, ktorý si neželá medializáciu, je spomínaný muž na úteku v zahraničí, pravdepodobne vo Francúzsku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.