Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2010, 17:06

Mečár zatiaľ zostáva rektorom, návrh na jeho odvolanie má nedostatky

Rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka (TnUAD) Miroslav Mečár si môže na chvíľu vydýchnuť, návrh na jeho odvolanie má nedostatky, minister školstva Ján Mikolaj (SNS) ho potvrdiť nemôže.

"Návrhu boli vyčítané legislatívne nedostatky, nespĺňa všetky zákonné podoby a vnútorné predpisy školy," uviedla pre TASR hovorkyňa ministerstva školstva Dana Španková.

Mečár po viacerých škandáloch, ktoré sa mali udiať v jeho škole, čelí odvolávaniu z funkcie po návrhu Akademického senátu vysokej školy. Svoje odvolávanie medzitým spochybnil, oznámil, že zažaluje priebeh rokovania senátu.

Na škandály s expresnými diplomami upozornil denník Pravda. Rektor Mečár mal pôsobiť aj v neziskovej vzdelávacej organizácii, ktorá od študentov vyberala nezákonne peniaze.

Šéf rezortu školstva Ján Mikolaj už skôr avizoval, že ak bude mať v rukách právoplatné rozhodnutie Akademického senátu vysokej školy, nebude mať inú možnosť, ako ho akceptovať a posunúť svoje stanovisko prezidentovi SR, ktorý má právo rektora odvolať. Minister, ktorý medzičasom pozastavil trenčianskej univerzite právo udeľovať bakalársky titul v študijnom odbore ľudské zdroje a personálny manažment, však univerzitu nekritizuje ako celok. Domnieva sa, že ide o osobné pochybenia jednotlivcov.

"Chyba sa stala, to je evidentné. Rešpektujem samosprávnosť vysokej školy, takže budem trvať na tom, aby sa tie nedostatky odstránili," dodal pre TASR. Na univerzitu v Trenčíne si majú v januári posvietiť aj poslanci školského parlamentného výboru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.