Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2021, 10:24 Aktualizované dňa 23.06.2021 o 12:44

Slovensko spúšťa prihlasovanie na očkovanie proti Covid-19 u všeobecných lekárov

Na Slovensku sa v stredu spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 u všeobecných lekárov.

Slovensko spúšťa prihlasovanie na očkovanie proti Covid-19 u všeobecných lekárov
Zdroj: TASR/AFP

Na Slovensku sa v stredu spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 u všeobecných lekárov. V stredu to pred rokovaním vlády ohlásil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Systém sa spúšťa dnes

"Začíname dnes spúšťať systém očkovania u všeobecných lekárov. Lekári sa oddnes môžu prihlasovať," povedal s tým, že viac informácií prinesie rezort zdravotníctva vo štvrtok.

Dodal, že sa budú snažiť zaočkovať čím skôr všetkých ľudí, ktorí sú prihlásení v čakárni. Ministerstvo zdravotníctva doplnilo, že očkovať bude môcť všeobecný lekár pre dospelých a všeobecný lekár pre deti a dorast, ktorý sa prihlási a uzatvorí s ministerstvom zmluvu.

Objednávanie vakcín a ich distribúcia budú zabezpečené v spolupráci s lekárňami, ktorých je v súčasnosti prihlásených už 704.

Objednávanie pacientov na očkovanie bude prebiehať v ambulancii obvyklým spôsobom, špecifickým pre danú ambulanciu.

Medzinárodný očkovací certifikát

Každý zaočkovaný bude môcť na stránke korona.gov.sk požiadať o medzinárodný očkovací certifikát. Ambulancie so záujmom o očkovanie sa môžu prihlásiť cez webovú stránku ministerstva zdravotníctva.

Očkovanie v ambulanciách sa bude realizovať štandardným spôsobom, pričom ambulancie majú možnosť očkovať len svojich kapitovaných pacientov.

Rozdiel oproti vakcinačnému centru bude podľa MZ SR v tom, že celý proces od objednania na očkovanie, cez realizáciu, až po záznam do systémov, vykoná ambulancia. Používať sa bude vakcína Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.