Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Na Slovensku budú môcť vykonávať prax zdravotnícki pracovníci z krajín EÚ, členských štátov Európskeho združenia voľného obchodu a Švajčiarska. Umožní im to novela zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorú včera schválili poslanci NR SR. SR bude uznávať diplomy a kvalifikácie lekárov, stomatológov, farmaceutov, zdravotných sestier a pôrodných asistentiek. Podobne budú členské štáty EÚ uznávať doklady o dosiahnutom vzdelaní absolventom slovenských škôl.
Po 10 rokoch pôsobenia vstúpi 1. novembra 2003 do likvidácie Fond detí a mládeže (FDaM), ktorý spravoval majetok po bývalom SZM. Stane sa tak na základe včera schváleného zákona. Majetok, ktorý ostane po likvidácii, bude príjmom štátneho rozpočtu. Poslanci schválili aj novelu zákona o podmienkach premeny niektorých rozpočtových a príspevkových organizácií na organizácie poskytujúce verejnoprospešné služby. Jeho cieľom je zjednodušiť administratívnu náročnosť tohto procesu, zároveň má spresniť postup oceňovania majetku, ktorý štát vloží do takejto organizácie. Schválená bola aj novela zákona o geodézii a kartografii, ktorá spresňuje niektoré podmienky a povinnosti pri týchto činnostiach. Poslanci prerokovali aj novelu zákona o Hasičskom a záchrannom zbore (HaZZ), ktorá má zlepšiť finančné ohodnotenie pracovníkov, ktorí novo nastúpili do tohto zboru a tým zvýšiť záujem o prácu v HaZZ.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.