Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2021, 12:27

Lengvarský povedal, čo bude so Sputnikom. Záujem o vakcíny majú balkánske krajiny

Minister zdravotníctva na budúci týždeň chystá na rokovanie vlády uznesenie, na základe ktorého bude môcť Slovensko predať alebo darovať nevyužité dávky vakcíny Sputnik V.

O dávky vakcíny Sputnik V, ktoré Slovensko nevyužije, prejavili záujem krajiny západného Balkánu.

Počas pracovného výjazdu na východe Slovenska, na ktorom hovoril aj o téme očkovania, to potvrdil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Na rokovaní vlády chce predložiť uznesenie o predaji či darovaní nevyužitých dávok.

​"Dostali sme otázku na počet dávok, to, samozrejme, ešte presne nevieme, keďže registrácia na Sputnik sa končí 30. júna. Ale záujem tu je," uviedol minister s odkazom na rokovania, ktoré vedie ministerstvo zahraničných vecí..

Avizoval, že na budúci týždeň chystá na rokovanie vlády uznesenie, na základe ktorého bude môcť Slovensko predať alebo darovať, prípadne kombináciou týchto foriem odovzdať nevyužité dávky vakcíny Sputnik V.

Očkovanie ruskou vakcínou proti ochoreniu Covid-19 sa na Slovensku začalo v pondelok. Slovensko má k dispozícii dávky pre 100-tisíc ľudí.

Ako vyplýva z dát Inštitútu zdravotných analýz (IZA), dostupných na webe cakaren.vercel.app/projekt, na Sputnik V aktuálne čaká 4947 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.