Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2021, 11:11 Aktualizované dňa 18.06.2021 o 11:30

Sulík odvolal zadržaného Holáka z predstavenstva MH Manažment

Minister hospodárstva Richard Sulík odvolal Andreja Holáka z predstavenstva spoločnosti MH manažment.

Minister hospodárstva Richard Sulík odvolal Andreja Holáka z predstavenstva spoločnosti MH manažment.

"Nikdy som sa s ním nestretol, ani som s ním telefonicky nehovoril. Je to nominant Smeru, sme ho zdelili," povedal Sulík.

​Andreja Holáka včera večer prepustili zo zadržania. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, stíhaný je ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní z čias, keď bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

V poobedňajších hodinách bol vypočutý ako obvinený, kde sa veľmi podrobne a zrozumiteľne vyjadril ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu. Skutok ako taký poprel, zároveň voči uzneseniu podal sťažnosť. Momentálne uznesenie o vznesení obvinenia ešte nie je právoplatné,“ povedal jeho právny zástupca Erdős. Myslí si, že je pochybné, či to, čo sa jeho klientovi kladie za vinu, je aj trestný čin.

Hnutie OĽaNO tvrdí, že opakovane upozorňovalo Sulíka na Holákovu "toxickú" minulosť. Dodali, že rezort hospodárstva sa ho mal zbaviť už pred rokom, predišlo by sa tým zbytočným pochybnostiam o fungovaní štátnej správy. Premiér Eduard Heger (OĽANO) povedal, že Sulíka sa na to bude pýtať.

O výzve pre ministra hospodárstva hovorí aj šéf OĽaNO a minister financií Igor Matovič. "Pred rokom som kolegu Sulíka vyzval, aby vyrazil zo štátnych služieb škodnú - Andreja Holáka. Verného to sluhu vagabundov od Fica a Pellegriniho," napísal na sociálnej sieti. 

Matovič tvrdí, že Holák uzavrel v mene štátu zmluvu na právne služby za 582 eur na hodinu.

"Zo záhadných dôvodov nechal pod svojou ochranou minister hospodárstva prasa pri hrante ďalší rok, až si dnes pre neho prišla NAKA," kritizoval bývalý premiér svojho koaličného partnera. 

"V poslednej dobe sa akosi rozmáhajú podozrenia, kedy nedokážem pochopiť, prečo si niektorí ministri doslova mojkajú vo svojej blízkosti mafiánskych poskokov. Chcem zatiaľ veriť, že za tým nie je zmluva s diablom," dodal. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.