Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2021, 12:50 Aktualizované dňa 17.06.2021 o 16:28

Krčméry: Dovolenky v zahraničí sa môžu zmeniť na horor. Dal radu, ako cestovať

Profesor Vladimír Krčméry odporučil ľuďom, aby radšej dovolenkovali na Slovensku.

Profesor Vladimír Krčméry po krízovom štábe povedal, že počas leta nebude problém vycestovať. Otázny však môže byť vzhľadom na meniacu sa situáciu v jednotlivých krajinách návrat naspäť.

"Buď dovolenkujte na Slovensku a podporte miestny cestovný ruch, alebo dovolenkujte tam, odkiaľ sa viete hneď vrátiť autom," radí. Tvrdí, že v opačnom prípade sa návrat z dovolenky môže zmeniť na horor. 

​Veľkou obavou je najmä nový delta typ vírusu. "Sú údaje, že delta typ je už v každej krajine, musíme si počkať na sekvenáciu. Je lepšie, keď vieme, že bojujeme s nepriateľom a sme na neho pripravení," povedal Krčméry. Dodal, že rokovanie krízového štábu bude pokračovať v pondelok.

"Dostali sme domáce úlohy od ministrov, ktoré musíme do pondelka splniť. Najmä musíme zistiť, akou rýchlosťou sa nový typ vírusu šíri," povedal Krčméry.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský odporučil cestovať ľuďom najmä do zelených krajín. "Apelujem na nich, aby sa dali očkovať. To je najlepšia vec, akú môžu spraviť. Odporúčam, aby cestovali najmä do zelených krajín, najlepšie v Európe," povedal po rokovaní krízového štábu Lengvarský.

V princípe ide o to, aby sme získali lepší prehľad o ľuďoch, ktorí sa vracajú z rôznych krajín,“ načrtol Lengvarský.

Hovorí napríklad o kontrolách na hraniciach, ale aj lepšej možnosti trasovania v rámci prípravy na tretiu vlnu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.