Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2021, 09:50

Meteorológovia dnes varujú pred horúčavami. Najvyššie teploty prídu poobede

​Pre celý Bratislavský kraj a väčšinu okresov Nitrianskeho a Trnavského kraja platí v tejto súvislosti výstraha prvého stupňa.

Horúčavy na Slovensku
Zdroj: TASR/H. Mišovič

Meteorológovia varujú pred horúčavami v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Teplota vzduchu môže v poobedňajších hodinách ojedinele vystúpiť na 33 až 35 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

​Pre celý Bratislavský kraj a väčšinu okresov Nitrianskeho a Trnavského kraja platí v tejto súvislosti výstraha prvého stupňa, a to od 14.00 do 17.00 h.

"Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká," vysvetlili meteorológovia.

Výstrahy pred vysokými teplotami sú vydané aj na ďalšie dni. Výstraha prvého stupňa platí v piatok predbežne od 14.00 hod. do 17.00 hod. pre Bratislavský, Banskobystrický, Košický, Nitriansky i Trnavský kraj.

Pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj platí v sobotu od 14.00 hod. do 17.00 hod. výstraha druhého stupňa.

V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji je v poobedných hodinách vydaná výstraha prvého stupňa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.