Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2021, 23:00

Do hotela v Tatrách vošiel medveď, mal sa dostať až do kuchyne

Medvede vo Vysokých Tatrách do zastavaných oblastí chodia v posledných niekoľkých týždňoch denne.

Do hotela v Tatrách vošiel medveď, mal sa dostať až do kuchyne
Zdroj: FB/Jozef Dirga

Do jedného z hotelov v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách v utorok večer vošiel mladý medveď. Podľa zástupcu mestskej polície sa dostal až do hotelovej kuchyne, naopak riaditeľ ubytovacieho zariadenia tvrdí, že šelma bola len na terase. Informoval o tom internetový server Korzár.sk.

Podľa Jozefa Štefaňáka z mestskej polície Vysoké Tatry medveď vošiel okolo 20:00 do kuchyne dverami na fotobunku.

​Na sociálnych sieťach sa objavila fotografia medveďa stojaceho na kuchynskom zariadení vo výške pultu.

Personálu hotela ani nikomu z hostí sa nič nestalo. To, že do hotela zavítal nezvaný hosť, potvrdil aj jeho riaditeľ, podľa neho sa medveď však dostal len na terasu, nie do kuchyne.

Štefaňák uviedol, že medvede vo Vysokých Tatrách do zastavaných oblastí chodia v posledných niekoľkých týždňoch denne. Nedeje sa to podľa neho len v noci, ale aj podvečer. V Tatranskej Lomnici sa každý večer okolo 20:00 potuluje medvedica s dvoma mláďatami. Nikomu neublížila.

Tragický prípad stretu človeka s medveďom sa stal pri obci Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok v Žilinskom kraji. V pondelok mŕtveho muža našiel jeden z miestnych obyvateľov. Pitva potom preukázala, že muž zomrel po útoku medveďa. Podľa serveru Sme.sk išlo o prvý takýto prípad na slovenskom za posledných sto rokov.

Minister životného prostredia Ján Budaj dnes podľa Korzár.sk povedal, že v lete by malo byť známe, koľko medveďov na Slovensku žije. Výskum sa bude konať na základe vzoriek DNA, ktorých odber odborníci ukončili vo februári. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.