Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2021, 13:51 Aktualizované dňa 16.06.2021 o 14:32

Očkovanie Sputnikom sa čoskoro uzavrie. Lengvarský povedal, čo so zvyšnými dávkami

Minister dodal, že o ruskú vakcínu majú záujem najmä krajiny západného Balkánu. 

Očkovanie Sputnikom sa čoskoro uzavrie. Lengvarský povedal, čo so zvyšnými dávkami
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Registrácia na očkovanie neregistrovanou vakcínou Sputnik V sa uzavrie 30. júna. Po rokovaní vlády to vyhlásil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. 

Nevyužité vakcíny by sa mali predať alebo darovať do tretích krajín. Lengvarský avizuje, že už má na to predbežný súhlas vlády, oficiálne by to malo byť schválené budúci týždeň.

Minister dodal, že o ruskú vakcínu majú záujem najmä krajiny západného Balkánu. 

Ako vyplýva z dát Inštitútu zdravotných analýz (IZA), dostupných na webe cakaren.vercel.app/projekt, na ruskú vakcínu aktuálne čaká 5898 ľudí. Najväčší záujem o ňu prejavili ľudia vo veku od 40 do 44 rokov. Tých je v čakárni aktuálne 709.

Minister na brífingu avizoval aj to, že pripravujú odmeny pre tých, ktorí sa zaočkujkú. "Buď to bude plošné, alebo nejaká forma lotérie," povedal.

Lengvarský potvrdil, že takáto forma odmeny by sa mala týkať všetkých, ktorí sa zaočkujú, alebo už zaočkovaní sú. Ide o formu motivácie pre ľudí, aby sa zvýšila celková zaočkovanosť populácie. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.