Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2021, 11:05

Strana Za ľudí sa nedohodla na kandidátovi na podpredsedu parlamentu, tvrdí Žitňanská

Poslanci Národnej rady nezvolili na májovej schôdzi Tomáša Lehotského za podpredsedu parlamentu. V tajnej voľbe nezískal dostatočný počet hlasov.

Strana Za ľudí sa nedohodla na kandidátovi na podpredsedu parlamentu, tvrdí Žitňanská
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Voľba podpredsedu Národnej rady nebude zaradená na júnovú schôdzu. Strana Za ľudí sa nedohodla na kandidátovi. Uviedla to šéfka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská.

​Poslanci Národnej rady nezvolili na májovej schôdzi Tomáša Lehotského (Za ľudí) za podpredsedu parlamentu. V tajnej voľbe nezískal dostatočný počet hlasov.

Strana trvala na tom, aby ako prvý bod na júnovej parlamentnej schôdzi bola zaradená voľba Lehotského za podpredsedu. "Keďže nedošlo k dohode na kandidátovi, tak tento bod nebude zaradený do nasledujúcej schôdze. Zatiaľ, keďže sme sa nedohodli, nebude obsadený tento post," povedala Žitňanská.

Lehotského nomináciu na post podpredsedu mala stiahnuť vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Nevidí dôvod, aby bol Lehotský naďalej kandidátom strany na podpredsedu, vzhľadom na to, že je členom frakcie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.