Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2021, 09:53 Aktualizované dňa 16.06.2021 o 11:07

Policajná akcia Motorest. NAKA od rána zasahuje v Bratislavskom a Žilinskom kraji

Policajná akcia s krycím názvom Motorest súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti.

Policajná akcia Motorest. NAKA od rána zasahuje v Bratislavskom a Žilinskom kraji
Zdroj: FB/Polícia SR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v stredu od skorého rána v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Policajná akcia s krycím názvom Motorest súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

"Okrem zaisťovania dôkazov, dôležitých pre trestné konanie, zadržiavame aj predstaviteľov akciovej spoločnosti. Vykonali sme prehliadky viacerých domových aj nebytových priestorov, zadržali sme doposiaľ päť osôb," priblížil Slivka.

Akcia podľa neho prebieha zatiaľ bez komplikácií. Zaisťovacie úkony vykonáva približne 20 policajtov.

Vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková v reakcii uviedla, že NDS bude plne súčinná pri úkonoch súvisiacich s vyšetrovaním orgánov činných v trestnom konaní.

"Všetko nasvedčovalo tomu, že k tomuto zásahu príde, lebo my sme už niekoľko týždňov a mesiacov súčinní s NAKA. V tejto chvíli nechcem komentovať tento zásah, nech konajú tak, ako majú. Pravdepodobne to súvisí s údajnou nehospodárnosťou prechádzajúcich vedení," povedal pred rokovaním vlády k zásahu minister dopravy Andrej Doležal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.