Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 17:44

Zajtra zablokuje Bratislavu štyristo kamiónov

Bratislavské cesty obsadí v piatok pravdepodobne viac ako 400 kamiónov.

Mýto protest petícia kamión TASR/Michal Svitok
Nespokojní dopravcovia tak chcú prejaviť nesúhlas s fungovaním elektronického mýtneho systému a presadiť svoje základné požiadavky. Ide o zníženie spotrebnej dane na pohonné látky, cestnej dane či oddialenie prevádzky mýta o šesť mesiacov.

Celý protest bude koordinovať Únia autodopravcov Slovenska (UNAS). "Momentálne sa v Bratislave nachádza približne 400 kamiónov. Ďalšie sú na ceste," povedal pre TASR člen organizačného výboru UNAS Jaroslav Polaček.

Dnes vo večerných hodinách podľa Polačeka rozhodnú dopravcovia o presnom priebehu piatkovej akcie. Padne tak verdikt, ktoré komunikácie hlavného mesta budú v piatok zablokované nákladnými autami.

Polaček zároveň zdôraznil, že nesúhlasí s dnešnými vyjadreniami šéfa rezortu dopravy Ľubomíra Vážneho. Podľa ministra totiž dopravcovia svojím konaním iba zneužívajú situáciu. "K dnešnému dňu je vydaných 69.000 palubných jednotiek a oproti tomu máme možno 100, možno 200 protestujúcich. Sú to tí dopravcovia, ktorí zanedbali svoju zákonnú povinnosť a nepripravili sa na spustenie elektronického systému mýta," uviedol Vážny na tlačovej konferencii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.