Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2021, 12:06

Kvasnica o novom dôkaze v prípade vraždy Kuciaka: Preukazuje dôvodnosť podania obžaloby

Dôkaz sa týka analýzy správ medzi obžalovanými v aplikácii Threema, ktorá pochádza z mobilného telefónu Mariana Kočnera.

Kvasnica o novom dôkaze v prípade vraždy Kuciaka: Preukazuje dôvodnosť podania obžaloby
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Nový dôkaz v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej preukazuje dôvodnosť podania obžaloby na Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Povedal to Roman Kvasnica, splnomocnenec poškodenej Zlatice Kušnírovej.

Svojím obsahom potvrdzuje výpoveď svedka Zoltána Andruskóa a absolútne preukazuje dôvodnosť podania obžaloby aj na pána Mariana K., a aj na pani Alenu Zs.,“ podotkol Kvasnica s tým, že znalecký posudok k tomuto dôkazu bol vypracovaný v inej kauze.

​Ako ďalej uviedol, dôkaz sa týka analýzy správ medzi obžalovanými v aplikácii Threema, ktorá pochádza z mobilného telefónu Kočnera. Znalecký posudok vypracovala Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave.

Pán prokurátor nám nechal doručiť tento znalecký posudok s tým, že navrhuje, aby bol vykonaný iba ako listinný dôkaz v našej trestnej veci. Pretože ako som už uviedol, znalecký posudok bol vypracovaný v inej kauze,“ dodal Kvasnica.

O odvolaniach v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej má Najvyšší súd rozhodovať v utorok 15. júna. Riešiť má odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ale aj odvolanie obžalovaného Tomáša Szabóa.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil v tejto kauze na začiatku septembra 2020 spod obžaloby Kočnera a Zsuzsovú. Tomáša Szabóa súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody.

Právoplatne sú odsúdení Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Za vraždu novinára, jeho snúbenice a podnikateľa Petra Molnára dostal Marček 25-ročný trest odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. Jeho prípad bol vylúčený na samostatné konanie. Andruskó uzavrel v kauze úkladnej vraždy Kuciaka a Kušnírovej dohodu. Jej súčasťou je trest 15 rokov odňatia slobody v strednom stupni stráženia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.