Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2011, 00:00

Radičová avizuje vážny krok (video)

Koaličná kríza. Strana Mikuláša Dzurindu podržala ministra Mikloša a potupila premiérku.

Premiérka Iveta Radičová, Snímka: TASR
Zdroj: TASR
Najsilnejšia vládna strana SDKÚ-DS odďaľuje riešenie konfliktu medzi premiérkou Ivetou Radičovou a ministrom financií Ivanom Miklošom. Prezídium strany včera nenašlo okamžité východisko z krízy – na pomoc si zavolalo Najvyšší kontrolný úrad. Ten má preveriť, či zákazka Daňového riaditeľstva, ktoré riadi Miklošov nominant Miroslav Mikulčík, pre firmu okresného šéfa SDKÚ bola v poriadku. Až potom bude konať.

To však môže trvať aj niekoľko mesiacov. Radičová pritom aj včera trvala na odchode šéfa daniarov Mikulčíka, večer po Koaličnej rade dokonca avizovala ďalší vážny krok. Pýta si však naň ešte čas. Na otázku HN, či zvažuje kvôli spornej zákazke aj odvolanie ministra financií, povedala: „Mám od právnikov dve úplne protichodné hodnotenia, potrebujem tretieho. Nemôžem urobiť vážne životné rozhodnutie bez toho, aby tieto argumenty boli jasné.“

Radičová pôvodne zákazku bránila, už v piatok však žiadala Mikulčíkovu hlavu. Včera svoj obrat vysvetlila. „Informácie, ktoré som od neho mala do stredy, boli nepravdivé.“ 

Ako sa dnes vyvíjala kauza SDKÚ? Aktuálne informácie čítajte tu.

 

Minister Mikloš napriek tomu aj včera svojho nominanta a osobného priateľa obhajoval.

Jasno vo všetkom má aj Robert Fico. Oznámil, že jeho Smer-SD budúci týždeň podá do parlamentu návrh na odvolanie Radičovej. „Definitívne sa zaradila do štruktúr SDKÚ, ktoré cez daňové raje a Karibik perú špinavé peniaze z privatizácie,“ vyhlásil Fico.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.