Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2021, 21:19

Mikulec odmieta Ficove vyjadrenia na jeho adresu, označil ich za klamstvá

Robert Fico uviedol, že Roman Mikulec mal v roku 2012 skartovať dokument, týkajúci sa nezákonného nakladania s financiami vojenského spravodajstva.

Mikulec odmieta Ficove vyjadrenia na jeho adresu, označil ich za klamstvá
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) považuje vyjadrenia šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica na jeho adresu za klamstvá. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti.

Tvrdí, že neskartoval dokument týkajúci sa nezákonného nakladania s financiami Vojenskej spravodajskej služby.

„Skartovaná bola iba správa pre ministra obrany, jeden alebo dve strany. Samotný dokument o tunelovaní VSS bol stále k dispozícii,“ vyhlásil minister.

Tvrdí, že správu skartoval preto, lebo vtedajšia premiérka požadovala, aby spravil veci, s ktorými nesúhlasil.

Priznal, že od premiérky dostal disciplinárny rozkaz za neuposlúchnutie. „Bol o dva týždne zrušený pánom Glváčom, pretože bol nezákonný,“ dodal.

Zároveň odmietol Ficove tvrdenia, že byt jeho otca mal byť použitý VSS ako konšpiračný. „Byt bol prenajatý, ale nebol predaný žiadnej službe, ani nič podobné,“ zdôraznil.

Fico vo štvrtok uviedol, že Mikulec mal v roku 2012 skartovať dokument, týkajúci sa nezákonného nakladania s financiami vojenského spravodajstva.

Jediným motívom na skartáciu podľa Fica bolo zakrytie zmlúv uzavretých vojenským spravodajstvom a ministerstvom obrany počas rokov 2004 až 2012.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.