Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2010, 00:00

Získa pravica viac ako Smer? Risk za päťtisíc eur

Volebný "hazard" pomaly finišuje a ľudia uzatvárajú stávky na tisícky eur na politické strany. O pár dní už budú môcť úspešní tipujúci inkasovať peniaze za svoje volebné predpovede.

Doteraz najvyššou sumou vo všetkých troch stávkových spoločnostiach, ktoré volebné tipovanie spustili, je 5-tisíc eur v Niké.

Plus 800 eur
Dokonca je tipov s touto vysokou sumou viac. "Jedna z ostatných stávok v tejto výške sa nachádzala na tikete z Levíc, kde tipér stavil na to, že strany SDKÚ, KDH, SaS a Most získajú spolu viac hlasov ako Smer,“ povedal HN prevádzkový riaditeľ Niké Roman Berger. Ak mu tip vyjde, zarobí 800 eur. 

Ďalšou vysokou stávkou je 3 300 eur na KDH a SDKÚ-DS. A to v kombinácii tipov, že kresťanskí demokrati získajú v sobotných voľbách viac percent ako ĽS-HZDS a že SDKÚ porazí konkurenčnú SaS. "Stavil na to, že ktorá strana bude lepšia,“ povedal HN Ján Poláš z kurzového oddelenia stávkovej spoločnosti Victory Tip. Dotyčný natipoval pomerne jasné výsledky, čo znižuje výherný kurz a môže si tak teda prilepšiť o 370 eur.

Na volebnom výsledku KDH chce zarobiť aj tipujúci z Topoľčian, ktorý v stávkovej spoločnosti Fortuna "nechal“ 2-tisíc eur. "Stavil si, že KDH získa viac percent ako SMK,“ hovorí Milan Varga z Fortuny. KDH je, zdá sa, obľúbenou stranou, na ktorú ľudia tipujú v kombinácii s inými. Celkom to poteší, keď sa dozviem, že nám ľudia tak dôverujú, na druhej strane si však myslím, že tie ich tipy sú dosť reálne,“ komentoval stávkovanie Martin Fronc z KDH.

Tipovať však môžete nielen na jednu z dvojice víťazných strán, ale aj na celkové umiestnenie politických subjektov, koľko kto získa percent, počet strán, ktoré sa dostanú do parlamentu či aká bude volebná účasť. Čo sa týka percent, vo Fortune najčastejšie ľudia stavajú na to, že SDKÚ získa viac ako 14,5 percenta. Väčšinou je vklad okolo tisícky eur. Vládny Smer-SD má najslabší kurz logicky preto, že má najvyššiu pravdepodobnosť víťazstva vo voľbách.

Smer + futbal
Ľudia môžu podávať tikety ešte aj v spoločnosti Niké. Podľa Vargu z Fortuny sa stávky posledné dni pred voľbami môžu ešte zdvojnásobiť, Polaš z Victory Tip zase upozorňuje, že sa často menia aj z hodiny na hodinu. Tipujúcich však oproti predošlým týždňom mierne ubudlo. Do hry sa totiž dostali už aj majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa začínajú tiež koncom týždňa ako voľby, no a skalných stávkarov zaujali viac ako parlamentné voľby. Avšak tí, ktorí chcú aj voľby, aj futbal skĺbiť dohromady, môžu nakombinovať obe udalosti na jednu výhru. "Smer väčšinou tipovali tak, že si to prihodili k nejakému futbalu,“ objasnil Polaš. Beáta Skyvová

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.