Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2021, 14:00

Najvyšší súd vyhovel sťažnosti, väzbu Kičurovi ešte viac predĺžil

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Najvyšší súd vyhovel sťažnosti, väzbu Kičurovi ešte viac predĺžil
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Najvyšší súd predĺžil väzbu pre bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru do 21. októbra. Informovala o tom jeho hovorkyňa Alexandra Važanová.

​Dodala, že súd na základe sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, ktorý mu pôvodne predĺžil lehotu trvania väzby do 21. augusta.

Senát 4T o tom rozhodol v stredu 9. júna. "Na podklade sťažnosti prokurátora, zrušil uznesenie sudcu pre prípravné konanie ŠTS Banská Bystrica v časti predĺženia lehoty trvania väzby a sám rozhodol tak, že u obvineného JUDr. Kajetána K. predĺžil lehotu trvania väzby do 21. októbra 2021," spresnila hovorkyňa.

Kičura je v kolúznej väzbe od vlaňajšieho apríla, trvať mala pôvodne do 21. júna. Stíhaný je za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach na hmotných rezervách pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020.

Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami na hmotných rezervách, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.