Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2007, 17:02

Súd nezastavil platnosť zmluvy s BSP LP

Odmietnutie súdu vydať predbežné opatrenie na zastavenie platnosti zmluvy medzi Slovenským rozhlasom (SRo) a spoločnosťou BSP Lawyer Partners (LP) nič nemení na platnosti generálneho pardonu. Pre agentúru SITA to uviedol zástupca generálnej riaditeľky SRo Vladimír Repčík. Podľa Repčíka ide o dve rozdielne právne veci. Tí koncesionári, ktorí zaplatili dlžné koncesie do 20. februára 2006, no napriek tomu od nich BSP LP, dnes už LP, žiadala mimosúdnu dohodu a poplatok alebo penále za omeškanie, sa obávať nemusia - od 12. júla sa na nich vzťahuje rozšírený generálny pardon. Verejnoprávny rozhlas ešte stále nemá oficiálne stanovisko súdu. "Čakáme na oficiálne dôvody, ktoré posúdime s našimi právnikmi a následne sa oficiálne vyjadríme," konštatoval Repčík.
Ako agentúru SITA informoval hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak, žiadosť SRo o vydanie návrhu na nariadenie predbežného opatrenia o určenie neplatnosti zmluvy medzi SRo a LP doručili 28. júna na Okresný súd Bratislava I. Súd návrh zamietol v piatok 27. júla a rozhodnutie poslal obom stranám sporu. Rozhodnutie nie je právoplatné a dá sa voči nemu odvolať do 15 dní od jeho doručenia. Súd podľa Adamčiaka dospel k záveru, že vydaním opatrenia by vznikla neprimeraná škoda odporcovi - LP. "Súd by vydaním takého predbežného opatrenia upravil pomery iných osôb, ako sú účastníci konania a to Lawyer Partners a.s. a tretích bližšie neoznačených osôb a to nie v tomto konaní, ale v konaniach, ktoré sa vedú na jednotlivých súdoch v Slovenskej republike." Návrh súd zamietol okrem iného aj preto, že navrhovateľ - SRo, "ako pôvodný veriteľ a postupiteľ pohľadávky neosvedčil bezprostrednosť hroziacej neodvrátiteľnej ujmy, ktorá by mu vznikla nevydaním navrhovaného predbežného opatrenia". Ako dodal Adamčiak, "rozhodnutie súdu sa týka účastníkov tohto konania - Slovenský rozhlas a Lawyer Partners a nie generálneho pardonu zo strany Slovenského rozhlasu vo vzťahu ku koncesionárom."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.