Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2021, 16:02

V covid automate je chyba, tvrdí Rybníček. Trenčín je podľa neho ružový omylom

Primátor Trenčína žiada otvoreným listom o opravu pôvodného rozhodnutia.

V covid automate je chyba, tvrdí Rybníček. Trenčín je podľa neho ružový omylom
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Trenčiansky okres bude na základe rozhodnutia vlády od budúceho týždňa opäť v prvom stupni varovania, teda v ružovej farbe.

S rozhodnutím nesúhlasí primátor Trenčína Richard Rybníček, v otvorenom liste žiada vedúceho Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Mateja Mišíka o zmenu rozhodnutia a zaradenie okresu Trenčín do oranžovej farby.

​Podľa Rybníčka čísla, ktoré získal inštitút za okres Trenčín, boli rovnaké ako čísla okresu Nové Mesto nad Váhom, pričom Trenčiansky okres ponechali v ružovej farbe a Nové Mesto nad Váhom zaradili do oranžovej farby podľa platného COVID automatu.

Ide podľa neho o administratívnu chybu, preto žiada inštitút o nápravu.

„Rozumiem tomu, že je prirodzené, že ak získavate dáta z rôznych zdrojov, akákoľvek chyba môže nastať. Ale oveľa dôležitejšie je podnikateľom v okrese Trenčín uvoľniť ruky a pomôcť im, aby svoje prevádzky mohli otvoriť aj v interiéroch už od nasledujúceho pondelka a nečakali celý budúci týždeň na zmenu. Žiadam vás o pochopenie a nápravu tohto stavu,“ píše Rybníček v otvorenom liste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.