Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2021, 10:53 Aktualizované dňa 09.06.2021 o 13:31

Poslanca Heráka stíhajú za ďalší prípad sexuálneho zneužívania. SaS ho vyzvala, aby sa vzdal mandátu

Podľa SaS je nešťastné, keď na jednej strane máme prezumpciu neviny a na druhej strane obeť, ktorej výpoveď sa spochybňuje.

Poslanca Heráka stíhajú za ďalší prípad sexuálneho zneužívania. SaS ho vyzvala, aby sa vzdal mandátu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

SaS vyzýva poslanca OĽaNO Jána Heráka, aby sa vzdal mandátu poslanca. Strana tvrdí, že by to bol správny signál v súvislosti s ďalším prípadom podozrenia zo sexuálneho zneužitia.

​„Prípad obvinenia poslanca Heráka zo zneužitia mladistvej upriamuje pozornosť spoločnosti aj na stále nedokonalý systém koordinovanej pomoci ženám a iným obetiam domáceho násilia, a tiež systém prevencie. Je skutočne nešťastné, keď na jednej strane máme prezumpciu neviny a na druhej strane obeť, ktorej výpoveď sa spochybňuje," píše sa v stanovisku SaS.

Strana ďalej vyjadrila podporu všetkým ženám, ktoré sa doteraz báli prehovoriť.

"Tak ako je prioritou vlády boj proti korupcii, malo by sa ňou stať zabezpečenie rýchlej a efektívnej pomoci všetkým, ktorí sú vystavení násiliu alebo hrozbe násilia a to s ohľadom na špecifické potreby, ktoré z ich situácie vyplývajú,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Poslanec si už pozastavil členstvo v klube OĽaNO:

Polícia dnes potvrdila, že začali trestné stíhanie poslanca. Ide o starší prípad z roku 2018, keď malo dôjsť k zneužitiu chovanky detského domova.

Trestné stíhanie bolo zastavené, teraz polícia prípad opätovne otvorila. Stalo sa tak na príkaz nitrianskej prokuratúry.

„Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začala trestné stíhanie za prečin sexuálne zneužívanie na základe pokynu prokurátora Krajskej prokuratúry v Nitre. Bližšie informácie k tejto trestnej veci vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť témy nebudeme poskytovať,“ potvrdila hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.