Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2007, 17:15

Ďurkovský na konferenciu primátorov do Jeruzalema

Mesto ako metropolitné centrum a Mesto ako centrum najvyššieho štátneho, administratívneho, ekonomického, kultúrneho a historického významu sú témy tohtoročnej 25. medzinárodnej konferencie primátorov v Jeruzaleme, na ktorej sa tento rok zúčastní aj primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Do Izraela by mal odcestovať v sobotu. Diskutovať bude aj o ekonomických a medzikultúrnych výzvach pre metropoly, zároveň zdôrazní aj rozvoj znalostnej ekonomiky a budovanie centier vedy, výskumu a inovácií v hlavných mestách. Na konferencii sa zúčastní aj námestníčka primátora Anna Dyttertová.

Konferencia v Izraeli sa bude konať od 14. do 18. októbra. Zúčastní sa na nej približne 40 primátorov, napríklad z Londýna, Dublinu, Záhrebu, Kyjeva, Montevidea, Quita, La Paz, Tbilisi, Cincinnati, Louisiany či Providence. Pre účastníkov konferencie je naplánované stretnutie s prezidentom Izraela Shimonom Peresom a predsedom izraelskej vlády Ehudom Olmertom. Účastníci konferencie navštívia aj do Yad Sarah -- celonárodnú sieť dobrovoľníkov pomáhajúcich chorým, postihnutým, starším a opusteným ľuďom bez strechy nad hlavou - pod záštitou OSN.

Agentúru SITA o tom dnes informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Eva Chudinová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.