Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2021, 14:55 Aktualizované dňa 07.06.2021 o 16:06

Chcel Mičovský stiahnuť demisiu, aj keď vedel, že už vybrali jeho náhradu? Bolo to gesto, tvrdí Heger

Samuel Vlčan bude podľa predsedu vlády dobrým šéfom rezortu pôdohospodárstva.

Chcel Mičovský stiahnuť demisiu, aj keď vedel, že už vybrali jeho náhradu? Bolo to gesto, tvrdí Heger
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Premiér Eduard Heger v piatok odovzdal prezidentke Zuzane Čaputovej meno nástupcu Jána Mičovského na poste ministra pôdohospodárstva. Dnes sa s ňou stretol, aby spolu dohodli okolnosti vymenovania do funkcie Samuela Vlčana.

​Mičovský informoval dnes na tlačovej konferencii, ktorá sa konala o 12.00, že do Prezidentského paláca poslal list, v ktorom stálo, že svoju demisiu sťahuje. Ešte pred konferenciou sa však stretol s Hegerom a keď sa na pravé poludnie postavil pred kamery, tak zrejme vedel, že už je vybratý jeho nástupca.

"Išlo o symbolické gesto voči ľuďom, ktorí mu po ohlásení demisie vyjadrili podporu," reagoval na svojej dnešnej tlačovej konferencii premiér Heger na otázku, prečo Mičovský stiahol demisiu, keď už mal vedomosť o Vlčanovi.

K jeho vymenovaniu do funkcie by podľa paláca malo prísť zajtra. "Ústava SR nepozná úkon jej späťvzatia," odkázali od prezidentky.

"Zajtra bude vymenovaný nový minister, to je dôležitá informácia pre občanov," doplnil Heger s tým, že Vlčan bude podľa neho dobrým šéfom rezortu pôdohospodárstva.

Mičovský ohlásil demisiu ešte 25. mája po tom, ako polícia zadržala ním vymenovanú šéfku Slovenského pozemkového fondu Gabrielu Bartošovú. Prezidentka na to reagovala, že demisiu prijme, až keď bude mať aj meno nástupcu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.