Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2007, 15:41

MS SR upozorňuje na nelegálne vymáhanie pohľadávok za údaje v OV

Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR upozorňuje súkromné spoločnosti a podnikateľov, ktorí majú záväzky voči rezortu za zverejnenie údajov v Obchodnom vestníku (OV), aby ich v súčasnosti neuhrádzali žiadnej súkromnej firme, ktorá ich na to vyzve. MS SR to uvádza na svojej internetovej stránke.
Rezort tak reaguje na skutočnosť, že viacerí dlžníci dostali predsúdnu výzvu na zaplatenie reálne existujúcej spoločnosti, jej predstavitelia však popreli, že by ich firma podobné výzvy vypracovala a zasielala podnikateľom. Podľa MS SR teda pravdepodobne došlo k zneužitiu mena tejto spoločnosti.
Ministerstvo spravodlivosti SR upozorňuje, že k dnešnému dňu nepoverilo žiadnu fyzickú alebo právnickú osobu na vymáhanie pohľadávok. Dlžníci môžu záväzky zaplatiť výlučne na účet MS SR.
Rezort spravodlivosti pristúpil k vymáhaniu pohľadávok za zverejnenie údajov v Obchodnom vestníku po upozornení zo strany kontroly Ministerstva financií SR, ako aj na základe vlastnej kontroly. MS nechá celý prípad preveriť orgánom činným v trestnom konaní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.