Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2021, 00:00

Fico a Pellegrini stupňujú tlak na Hegera. Premiér im posiela viacero odkazov

Šéf Hlasu Peter Pellegrini opakovane vyhlásil, že žiada zvolanie mimoriadnej schôdze v parlamente na odvolávanie premiéra Eduarda Hegera.

Šéf Hlasu Peter Pellegrini a šéf Smeru Robert Fico stupňovali tento týždeň kritiku na vládu premiéra Eduarda Hegera. Pellegrini opakovane vyhlásil, že žiada zvolanie mimoriadnej schôdze v parlamente na odvolávanie premiéra (výroky politikov nájdete vo videu).

​Dôvodom majú byť podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovaní viacerých káuz skupinou osôb z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Táto informácia mala vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby, ktorú prečítal šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) poslancom.

Pellegrini je presvedčený, že všetky tieto informácie sú aj zadokumentované, boli posunuté polícii a mali by sa nimi zaoberať kompetentné orgány. Premiér sa podľa neho síce snažil vyvolať dojem, že sa situácia rieši, no nikto nevyvodil zodpovednosť.

Javí sa podľa neho, že najvyšší predstavitelia štátu mali vedomosť o týchto veciach, nekonali a niektorým to možno aj vyhovovalo.

"Takáto skupina nemôže fungovať v štáte bez toho, aby nemala politické krytie," dodal. Podľa neho sa však zatiaľ nepotvrdilo, či nejakí politici boli priamo do skupiny zapojení.

​"Na Slovensku je systém ovplyvňovania takzvaných univerzálnych svedkov, systém manipulácie trestného konania a na Slovensku sedia politickí väzni. Dochádza k manipulácii, koordinácii výpovedí a je dôvodné podozrenie z krivých výpovedí a z obvinení nevinných ľudí," povedal opakovane Fico. Ten žiada okre Hegera aj odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca.

Heger tvrdí, že odmieta konšpirácie a zastrašovanie, odvolávanie v parlamente sa neobáva. "Zastrašujú ľudia, ktorí majú strach. Otázne je prečo. Videli sme však, čo tu roky robili," tvrdil premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.