Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2021, 17:11

Mikulec dá po potvrdení závažných skutočností návrh na odvolanie šéfa inšpekcie

Adriána Szabóa zadržala Národná kriminálna agentúra vo štvrtok.

Mikulec dá po potvrdení závažných skutočností návrh na odvolanie šéfa inšpekcie
Zdroj: TASR

Ak špeciálny prokurátor potvrdí informácie, ktoré budú závažného charakteru, minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) predloží vláde návrh na odvolanie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa.

Minister to uviedol v stanovisku k štvrtkovému zadržaniu Szabóa.

"V prípade, že sa vláda s návrhom stotožní, postúpi ho výboru pre obranu a bezpečnosť na posúdenie. Ak návrh prejde výborom, ktorý odporučí jeho odvolanie aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov výboru, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá," spresnil Mikulec.

Dodal, že požiada špeciálneho prokurátora o informácie, ktoré budú dostatočné na rozhodnutie o spracovaní a predložení návrhu na odvolanie vláde.

Szabóa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok. Dôvodom sú obvinenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupcie. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Korupčná trestná činnosť mala spočívať v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti minimálne vo výške 20-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.