Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2004, 00:00

Občianske preukazy s otáznikom

Do konca roka potrvá synchronizácia údajov starého a nového informačného systému registra obyvateľov, ktorý spustilo Ministerstvo vnútra SR koncom septembra.

Do konca roka potrvá synchronizácia údajov starého a nového informačného systému registra obyvateľov (IS REGOB), ktorý spustilo Ministerstvo vnútra SR koncom septembra. Nový systém bol totiž vytvorený zlúčením čiastkových okresných databáz, v ktorých bolo množstvo nepresností, čo sa prejavilo po zlúčení do centrálnej databázy a je nutné ich odstrániť. "To je dôvod, ktorý v tomto období spôsobuje zdržanie vo vydávaní občianskych preukazov," uviedla Zuzana Kmeťová z rezortu vnútra. Posledná celoplošná výmena občianskych preukazov sa uskutočnila v septembri 1994, keď sa začali vydávať nové vo forme plastovej karty s platnosťou na 10 rokov, teda do roku 2004. IS REGOB je nevyhnutnou súčasťou vydávania nových osobných dokladov formátu EÚ -- nových vodičských preukazov, pasov, občianskych preukazov, povolení na pobyt a iných dokladov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.