Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2021, 09:39

Tajná správa SIS o ovlyvňovaní vyšetrovania: Mikulec pusunul informácie inšpekcii

Informáciami vyplývajúcimi zo správy Slovenskej informačnej služby sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby. Inšpekcii ich na ďalšie konanie odovzdal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Potvrdila to hovorkyňa Ministerstva vnútra Petra Friese.

„Úrad inšpekčnej služby v tejto súvislosti koná v rozsahu svojich kompetencií a v medziach zákona, rovnako ako vo všetkých prípadoch patriacich do jeho pôsobnosti,” skonštatovala Friese s tým, že žiadne ďalšie informácie v tejto veci momentálne nie je možné poskytnúť.

Medializované informácie súvisiace so stretnutím špičiek štátu v budove SIS, ale aj správa, ktorá bola prednesená v parlamente a mala sa dostať na verejnosť, budú v stredu 2. júna témami mimoriadneho rokovania Osobitného kontrolného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti SIS.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci Národnej rady na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer-SD.

​V pléne mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach. Následne mal obsah tejto správy kolovať na verejnosti.

Národný bezpečnostný úrad varoval pred ďalšou distribúciou alebo medializáciou materiálu, ktorý je šírený ako utajovaná správa SIS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.