Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2021, 18:59

Remišová sa bojí hlasovania o sneme a zámerne mu bráni, tvrdí Ledecký

Ledecký sa po voľbách stal štátnym tajomníkom na vznikajúcom rezorte, ktorý dodnes vedie Remišová.

Remišová sa bojí hlasovania o sneme a zámerne mu bráni, tvrdí Ledecký
Zdroj: TASR - Miroslava Mlynárová

Napätie v strane Za ľudí sa stupňuje. Najnovšie svojou trošku prispel Vladimír Ledecký. Ten tvrdí, že Veronika Remišová sa bojí hlasovania predsedníctva o zvolaní snemu strany.

"Predsedníčka sa hlasovania bojí. Aby tomu zabránila, má len dve možnosti – buď budeme mať toľko prerušení predsedníctva ako seriál Simpsonovci alebo svojvoľne zmení členov predsedníctva," napísal Ledecký na Facebook s tým, že je zvedavý, ako sa Remišová zachová.

Pomery v strane otvorene kritizoval. "Strana stráca tvár, preferencie. Odchádzajú ako ľudia z regiónov, tak poslanci v parlamente. Teraz sa postavili výrazné tváre strany. Všetci zakladajúci členovia. Chcú zmenu. Chcú snem. Logicky. Rozhodnúť o sneme môže len predsedníctvo," vysvetlil. 

Ledecký sa po voľbách stal štátnym tajomníkom na vznikajúcom rezorte, ktorý dodnes vedie práve Remišová. Vo funkcii bol osem mesiacov, potom sa vrátil do parlamentu.

Minulý týždeň mal nahradiť Juraja Šeligu vo funkcii podpredsedu parlamentu. Nenašlo sa však dosť koaličných poslancov, ktorí by to odhlasovali a tak bolo hlasovanie neúspešné. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.