Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Topoľčianky zatiaľ nepatria k najznámejším, ani k najnavštevovanejším turistickým cieľom. Cestovný ruch tu zatiaľ korene príliš hlboko nezapustil. Tomu zodpovedá i ponuka ubytovacích zariadení, ktorých počet a kvalita sa nedajú ani zďaleka porovnávať so známejšími destináciami v horských oblastiach či kúpeľných mestách. Napriek relatívne slabej ponuke si však na svoje príde každý záujemca o nocľah -- či už ide o radového milovníka pešej turistiky, alebo náročnejšieho návštevníka, ktorý je zvyknutý na vyšší štandard.

Jednoznačne najkvalitnejšie ubytovanie nájdete priamo na zámku v Topoľčanoch. K dispozícii sú izby s výhľadom do udržiavaného anglického parku, vybavené nábytkom v historickom štýle, ale i televízorom a ďalšími vymoženosťami modernej techniky. Zariadenie má až 37 izieb a množstvo seminárnych a konferenčných priestorov, takže je vhodné i na rôzne firemné akcie, spoločenské podujatia, svadby a podobne.

Ak chcete bývať priamo v centre Topoľčianok, odporúčame hotel Národný dom, z ktorého je iba na skok do neďalekého Národného žrebčína. V hoteli si môžete požičať horský bicykel a vyraziť na cyklotúru do okolitých lesov. Iba o niekoľko metrov ďalej nájdete penzión Gazdovský dvor, kde za ubytovanie v slušne zariadených dvojlôžkových izbách zaplatíte okolo 26 eur. Pre návštevníkov, ktorí majú hlbšie do vrecka, je najvhodnejším riešením turistická ubytovňa Tatran s kapacitou 60 lôžok. Nachádza sa hneď vedľa miestneho športového centra, kde si môžete zahrať futbal, zabehať na atletickej dráhe alebo zájsť do fitnescentra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.