Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2021, 00:00

Z cirkusu v parlamente vyšiel víťazne Matovič. Pozrite si, ako si politici posielali odkazy

Cez týždeň prebiehala diskusia v parlamente k tajnej schôdzke v SIS a aj k novele štátneho rozpočtu.

Búrlivá debata o navýšení štátneho rozpočtu sa tento týždeň skončila. Parlament v piatok schválil navýšenie o 3,74 miliardy eur. Predchádzala tomu vášnivá diskusia v parlamente, ktorá sa nezaobišla bez incidentov a osobných útokov (výroky politikov nájdete vo videu).

Samotný šéf parlamentu Boris Kollár hovoril v súvislosti s uplynulým týždňom o zvratoch a cirkuse v pléne.

Minister financií Igor Matovič, ktorý predkladal v parlamente novelu zákona, opäť ostro kritizoval koaličného partnera. Viackrát spomínal frázu, že sulíkovci "odmietajú zaplatiť účet v reštaurácii za jedlo, ktoré prejedli." Poslanci SaS sa hlasovania zdržali.

Poslanec SaS Marián Viskupič opätovne zdôrazňoval, že Slovensko ide gréckou cestou. "Stojíme na nástupišti, kde je vlak s menovkou Grécko," povedal v pléne Viskupič.

Cez týždeň prebiehala ostrá diskusia aj v stredu na mimoriadnej neverejnej schôdzi. Dôvodom bolo tajné stretnutie špičiek štátu v budove Slovenskej informačnej služby.

Predseda Smeru Robert Fico žiadal, aby bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský prišiel na utajované rokovanie parlamentu, ktoré sa týkalo stretnutia najvyšších predstaviteľov štátu v budove SIS.

"Je mimoriadna schôdza, ktorá hovorí o skorumpovanom systéme. Chceme človeka, ktorý to naštartoval. Pčolinský poslal správu, Pčolinský nie je zbavený mlčanlivosti, Pčolinský podal trestné oznámenie," vysvetľoval Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.