Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2021, 11:49 Aktualizované dňa 27.05.2021 o 12:58

Lengvarského zmeny: končí šéfka najväčšej nemocnice aj riaditeľ detského ústavu

Vandriaková končí na pozícii šéfky najväčšej slovenskej nemocnice k štvrtku.

Lengvarského zmeny: končí šéfka najväčšej nemocnice aj riaditeľ detského ústavu
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Generálna riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Peter Magát aj riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Michal Weinciller končia vo svojich funkciách. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

​Vandriaková končí na pozícii šéfky najväčšej slovenskej nemocnice k štvrtku. 

„Nemocnica nie je v dobrom stave, ďalšie kroky budú viesť k stabilizácii situácie v zdravotníckom zariadení. Od nového vedenia očakávam zlepšenie stavu najmä v oblasti hospodárenia, nastavenie procesov, zlepšenie hospodárenia a interpersonálnych vzťahov,“ skonštatoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Rezort následne informoval, že nemocnicu dočasne povedie Roland Schaller. Ten doteraz pôsobil ako výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Sliač. UNB bude riadiť do ukončenia riadneho výberového konania.

Rezort zdravotníctva tvrdí, že svoje pôsobenie Magát ukončil po vzájomnej dohode s ministrom Vladimírom Lengvarským k strede. Vedením ústavu je od štvrtka poverený Peter Bartoň.

"S veľkou pokorou, ale zároveň odhodlaním prijímam túto výzvu, keďže náš ústav je pre mňa, rovnako ako pre mnohých kolegov, srdcovou záležitosťou, pre ktorú sme obetovali veľkú časť svojich životov. Vážim si dôveru, ktorú som dostal, rovnako si uvedomujem aj zodpovednosť, ktorá s ňou ide ruka v ruke," reagoval na zmenu Bartoň.

​Ten pôsobí v NÚDCH od roku 2002 a doposiaľ zastával pozíciu primára a zástupcu prednostu Kliniky pediatrickej urológie najväčšieho detského ústavu na Slovensku.

Zmeny nastali aj vo vedení OS ZZS. Michala Weincillera na pozícii riaditeľa nahradil Juraj Kottner. "Nový riaditeľ OS ZSS v minulosti pôsobil na manažérskych pozíciách v nadnárodných technologických a finančných spoločnostiach," dodalo ministerstvo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.