Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2021, 15:20 Aktualizované dňa 26.05.2021 o 16:02

Jankovská je na slobode. Bývalú štátnu tajomníčku prepustili z väzenskej nemocnice

Monika Jankovská bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka.

Dozorový prokurátor v kauze prevodu baru Fatima rozhodol o prepustení bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej z väzby.

Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. Monika Jankovská  bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka.

Z Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne ju prepustili v stredu krátko po 15.00 h.

Ako informoval obhajca Jankovskej Peter Erdös, dozorový prokurátor vydal príkaz na prepustenie jeho klientky z väzby, keďže pominuli dôvody kolúznej väzby.

„Ďalší postup závisí od jej zdravotného stavu, jej pobyt vo väzenskej nemocnici mal svoj dôvod. Vo štvrtok (27. 5.) nás čaká v prvom rade inštalácia elektronického náramku, ktorý má moja klientka nariadený v inej trestnej veci. Následne sa bude musieť podrobiť ďalším vyšetreniam, ktoré rozhodnú o tom, ako bude ďalej pokračovať jej liečba, či ambulantnou formou, alebo to bude vyžadovať ústavnú starostlivosť,“ skonštatoval Erdös.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.