Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2021, 17:50 Aktualizované dňa 24.05.2021 o 18:25

Takto sa chceli zbaviť Kováčika, tvrdí Fico o komunikácii vyšetrovateľov

Šéf Smeru čítal na tlačovej konferencii SMS komunikáciu vyšetrovateľa, ktorá má dokazovať, že ovplyvňoval výpovede svedkov.

Takto sa chceli zbaviť Kováčika, tvrdí Fico o komunikácii vyšetrovateľov
Zdroj: Reprofoto/ HNtelevízia

Vyšetrovatelia NAKA ovplyvňujú výpovede udavačov a hovoria im, čo majú vypovedať. Povedal na tlačovej konferencii šéf opozičného Smeru Robert Fico. 

Obhajoval to SMS komunikáciou medzi vyšetrovateľom Jánom Čurillom a operatívou. Dôvodom bola podľa neho snaha ovplyvňovať výpovede svedkov. 

Zdroj: Reprofoto Smer

Podľa Fica sa táto komunikácia z augusta minulého roka mala týkať prípadu Dušana Kováčika. "Toto všetko má potvrdiť, že boční svedkovia vytvoria spoločný obraz," tvrdí Fico. 

"Oni reálne išli už v júli a auguste 2020 po čelných predstaviteľoch prokuratúry," dodal.

O správe, ktorú na tlačovej konferencii prezentoval Fico a už skôr ju zverejnil Denník N, informoval dnes aj policajný prezident Peter Kovařík.

​Ten potvrdil, že je autentická, avšak zaslaná bola až po výpovediach svedkov, čím vylúčil ovplyvňovanie svedkov.

"Vyšetrovateľ Ján Čurilla mi vysvetlil, že túto SMS zaslal operatívcovi, ktorý na prípade pracoval. Dôležitý je fakt, že SMS bola zaslaná 22. augusta 2020 o 9.40 hod teda dva dni po výsluchoch, ktoré boli vykonané 19.8. a 20.8. Ide o prípad, v ktorom vypovedali dve osoby C.D. a M.Z.," informoval šéf polície. 

Fico na tlačovej konferencii spomenul aj druhú tému. Tou mala byť výpoveď bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana. Ten tvrdil, že Igor Matovič mal sľúbiť 20 miliónov za to, že Ľudovít Makó získa post v SIS. 

Dokazuje to podľa neho navyšovanie rozpočtu SIS po tom, ako bol Makó odvolaný. V niekoľkých transakciách mal byť tento rozpočet navýšený presne o 20 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.