Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2021, 10:25

Súd poslal podnikateľa Kollára do väzby, obvinenie sa týka podplácania Makóa

Podnikateľ Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam.

Súd poslal podnikateľa Kollára do väzby, obvinenie sa týka podplácania Makóa
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára opäť vzali do väzby. V nedeľu (23. 5.) večer o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Upozornil na to portál TV Joj noviny.sk.

"Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd," uviedla hovorkyňa.

Tentoraz sa vzatie do väzby týka obvinenia z údajného podplácania bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby a distribúcie cigariet.

"Dôvodmi na väzobné stíhanie sú kolúzna a preventívna väzba," potvrdil obhajca Kollára Adrián Kucek. Dodal, že jeho klient sa s týmto rozhodnutím nestotožňuje a aj preto podal voči nemu sťažnosť.

Momentálne sa Kollár nachádza v banskobystrickom ústave na výkon väzby. "Priebežne sa vykonávajú procesné úkony, aj pán prokurátor navrhol vykonanie ďalších procesných úkonov," spresnil Kucek.

Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou Najvyššieho súdu Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica.

Urbancovú a Lidntnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Zoroslava Kollára spolu s Davidom Lindterom v tejto veci pustili vo štvrtok (20. 5.) z väzby na slobodu.

Od marca čelí Kollár aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.