Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2021, 17:50 Aktualizované dňa 23.05.2021 o 18:59

Matovič potvrdil Ficove slová, že sa viackrát stretol so Slobodníkom

Obvinenia zo strany šéfa Smeru označil minister financií za opilecké bludy.

Matovič potvrdil Ficove slová, že sa viackrát stretol so Slobodníkom
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič potvrdil, že sa viackrát stretol s obvineným kajúcnikom a bývalým vysokopostaveným policajným funkcionárom Bernardom Slobodníkom. V statuse na Facebooku napísal, že sa s ním po vražde novinára Jána Kuciaka, ktorá sa stala vo februári 2018, viackrát stretol.

Ako prvý o tom dnes na tlačovej konferencii hovoril predseda Smeru Robert Fico, ktorý to považuje za dôkaz, že systém udavačov, ktorý na Slovensku podľa neho funguje, je napojený práve na Matoviča.

​Zlomený človek

"Viacerí príslušníci NAKA vypovedali, že v roku 2015 ma na príkaz Ficových ľudí dlhodobo nezákonne sledovali. Cca v januári som bol preto pozvaný na výsluch na NAKA svedčiť, či som si niečo všimol," napísal Matovič.

Šéf OĽaNO ďalej tvrdí, že počas výsluchu pred dvomi vyšetrovateľmi a piatimi advokátmi obvinených odpovedal na otázku vyšetrovateľa, či pozná bývalého šéfa finančnej polície NAKA Slobodníka, že sa s ním po vražde Kuciaka trikrát stretol.

"A mal som z neho pocit, akoby si po vražde začal uvedomovať, akej mafii to dlhé roky slúžil. Nič mi nedal on, nič som nedal ja jemu. Áno, mal som z neho pocit, že svedomie sa v ňom silne ozýva. Do volieb som sa s ním už nestretol a po voľbách už vôbec nie," priblížil minister financií.

O Slobodníkovi píše ako o zlomenom človeku, ktorý možno chcel, "aby vláda Ficovej a Pellegríniho mafie, ktorej verne slúžil, raz skončila. A keď skončila, rozhodol sa svedčiť."

Zvrátený svet

Ficove obvinenia na záver statusu Matovič nazval opileckými bludmi. Podobne reagovalo aj Matovičovo hnutie OĽaNO, podľa ktorého má polícia rozviazané ruky a musí sa riadiť výlučne zákonmi a verejným záujmom.

"Robert Fico zjavne naďalej žije vo svojom zvrátenom svete, v ktorom mal ešte donedávna so svojimi kumpánmi moc beztrestne manipulovať a ohýbať spravodlivosť," skonštatovalo hnutie. Pokračuje, že orgány činné v trestnom konaní boli zneužívané práve za vlád Smeru. Chránili podľa OĽaNO záujmy zločincov a neštítili sa prenasledovať či zastrašovať protikorupčných politikov a aktivistov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.