Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2021, 13:39 Aktualizované dňa 22.05.2021 o 23:03

Súd poslal do väzby finančníka Kvietika aj šéfku pozemkového fondu Bartošovú

NAKA zadržala v stredu osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom.

Súd poslal do väzby finančníka Kvietika aj šéfku pozemkového fondu Bartošovú
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Finančník Martin Kvietik, riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Bartošová a ďalších päť obvinených budú stíhaní väzobne.

Rozhodol o tom v sobotu večer Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Mediá o tom informoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

"Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS rozhodla tak, že uznala dôvodnosť trestného stíhania všetkých obvinených a súčasne všetkých obvinených vzala do kolúznej väzby. Dôvod preventívnej väzby neuznala ani u jedného z obvinených, a preto som podal sťažnosť na Najvyšší súd, ktorý o veci následne rozhodne," uviedol prokurátor.

Dušan Ivan, advokát Martina Kvietika potvrdil, že voči rozhodnutiu ŠTS podali sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Najvyšší súd.

NAKA zadržala v stredu (19. 5.) osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu s SPF, sedem z nich obvinila. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál.

Osoby sú obvinené z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.