Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2021, 00:00

V koalícii sa už naplno rozhorel spor medzi Matovičom a Sulíkom. Pozrite si, čo si odkazujú

Kým Igor Matovič hovorí o navýšení štátneho rozpočtu o 3,4 miliardy eur, Richard Sulík je zásadne proti tomu.

Tento týždeň sa opäť naplno rozhorel spor medzi ministrom financií Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Dôvodom je debata o navýšení štátneho rozpočtu.

Kým Matovič hovorí o navýšení o 3,4 miliardy eur, Sulík je zásadne proti tomu (výroky oboch koaličných lídrov z tohto týždňa si pozrite vo videu).

​Navýšenie si vie predstaviť o zhruba 1,6 miliardy eur. Nepozdáva sa mu, že v ňom majú byť zahrnuté aj výdavky, ktoré podľa šéfa SaS nesúvisia priamo s bojom proti pandémii. Situácia sa vyostrila v utorok poobede na brífingu šéfa OĽaNO.

Matovič tvrdil, že koaličný partner SaS vydiera a berie si ľudí a firmy za rukojemníkov. Sulík hneď na druhý deň v reakcii uviedol, že "už je unavený z doťahovania s týmto človekom, ktorý tam nikdy nemal byť."

Ešte v ten istý deň zvolal takisto brífing, kde vysvetľoval dôvody, prečo s niektorými položkami ohľadne navýšenia štátneho rozpočtu nesúhlasí. 

Matovičovi tiež pripomenul, že nezvládol funkciu predsedu vlády a SaS sa pričinila o jeho odchod z vrcholového postu. „Vynútili sme si túto zmenu, tá zmena prišla a myslel som si, že nájde v sebe dostatok pokory, aby sa venoval svojej robote,“ uzavrel.

​Na tieto slová bol Matovič pripravený a avizoval ďalší brífing hneď po tlačovke šéfa liberálov. Sulíka obvinil, že si hľadá len ďalšiu zámienku na rozbitie koalície.

"Považujem to za bohapustý populizmus zo strany akože nášho koaličného partnera. Toto je len na papieri partner," povedal dnes Matovič. 

"SaS navrhuje, aby sme ľuďom ukradli 1,6 miliardy eur. Mám pocit, že si hľadajú ďalšiu zámienku, aby rozbili koalíciu," dodal. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.